Možnosti zabezpečení proti krádežím v maloobchodech – mechanické zabezpečovací systémy, vitríny a oc

Zabezpečovací systémy

Jedním z možných způsobů jak ochránit vystavené zboží je ho vlastně ani moc nevystavit. Řeč je o uzavření zboží do vitrín. Jiným používaným zabezpečovacím systémem je takzvaná mechanická nebo elektronicko-mechanická ochrana zboží a ochranné obaly. Podívejme se na specifika každého z nich.

Ve vitríně to pravděpodobně neukradnou, ale ani nekoupí
Zavřít zboží do vitrín často řeší jeden problém, ale hned druhý způsobuje. Jsou druhy zboží, které si jednoduše zákazník potřebuje osahat a pokud mu to nedovolíte, tak odejde nebo musíte mít dostatek personálu na to, aby se mohl věnovat každému zákazníkovi, který by si vystavené zboží chtěl prohlédnout. Tímto způsobem se zabezpečuje zejména drahé zboží. Například šperky se velmi často vystavují tímto způsobem, ale v tomto případě zpravidla najednou nenakupuje i několik desítek zákazníků a je to jednoduše řečeno druh zboží, který se do vitríny zavřít může ba i musí.

Na druhou stranu elektronika – mobilní telefony, tablety, notebooky, fotoaparáty, kamery atp. – se do vitríny spíše nehodí. Jde o ten druh zboží, který si zákazníci rádi prohlížejí a nechtějí čekat, až přijde obsluha, aby si mohli podržet ten telefon a za chvíli zas jiný. Bylo by to zákaznicky nepřívětivé. Jenže co s tím? Odpovědí jsou mechanické či mechanicko-elektronické zabezpečovací systémy.

Mechanické a elektronicko-mechanické zabezpečovací systémy
Tyto zabezpečovací systémy shrnují celkem širokou škálu různých ochranných výrobků a prvků na stejném principu, kterým je kabelová ochrana. Představte si, že máte zcela otevřený displej s vystaveným zboží, v tomto případě elektronikou. Zamyslete se, co potřebujete. Otevřený displej je dobrá věc, protože vaši zákazníci si mohou zboží detailně prohlédnout, mohou vyzkoušet, jak funguje, ale na druhou stranu nemůžete zboží jen tak položit na stojan a nechat ho být. Kabelová ochrana tento problém řeší. Kombinuje účinné zabezpečení a kontaktní způsob prezentace produktů. Může být použit elektronický nebo mechanický způsob zabezpečení. Zákazníci získají přímý kontakt se zbožím a prodejce účinnou ochranu proti odcizení. Zboží je jednoduše připevněno pomocí dlouhého kabelu. Například zabezpečovací systémy J-Plug Lock jsou schopené zabezpečit jakýkoli výrobek s klasickou audio zástrčkou. Současně elektroniku dobíjí.

Dejte zboží do ochranného obalu
Pokud zůstaneme u elektroniky, tak ochranné obaly jsou dobré pro zabezpečení menší elektroniky nebo jejího příslušenství. Využít se dají, ale i pro multimédia, kosmetiku nebo nářadí. Jsou vhodné pro to zboží, které zákazník potřebuje vidět, aby si mohl sám vybrat, ale není nutné, aby si ho osahal. Jako příklad můžeme uvést SD karty. Jsou malé a pro krádeže jako stvořené. Když je dáte do ochranného obalu, může si zákazník prohlédnout jejich charakteristiku a vybrané zboží odnést k pokladně, kde je zboží z obalu vyjmuto. V tomto bodě narážíme na další výhodu a to je možnost opakovaného použití těchto obalů. Zákazník má také jistotu, že jeho zboží je nedotčené.